Wspólnota
“To nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was. Przeznaczyłem was do tego, abyście szli i przynosili owoc – trwały owoc! – i aby Ojciec dał wam to, o co Go poprosicie w moim imieniu. Nakazuję wam więc, abyście kochali jedni drugich!” J 15:16-17
Wspólnota "Któż jak Bóg" w Giedlarowej powstała w kwietniu 2015 roku jako owoc rekolekcji ewangelizacyjnych prowadzonych przez Witka Wilka. Tuż po zakończeniu rekolekcji do wikarego parafii zaczęli zgłaszać się ludzie doświadczający namacalnej Bożej Mocy w swoim życiu. Za wolą Bożą uformowała się grupa modlitewna, a następnie po dostrzeżeniu i rozeznaniu obecności nadzwyczajnych darów Ducha Świętego, przekształciła się ona we wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym “Któż jak Bóg”.
Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym "Któż jak Bóg" serdecznie zaprasza na:
- spotkania formacyjno - modlitewne w każdy czwartek miesiąca,
- Wieczory Uwielbienia w każdy 3 piątek miesiąca.
W naszej wspólnocie funkcjonują różne diakonie, które zostały utworzone w odpowiedzi na potrzebę realizowania charyzmatu wspólnoty. Każda z nich ma inną charakterystykę, ale wszystkie służą wspólnocie i wszystkim potrzebującym.
DIAKONIA MODLITWY WSTAWIENNICZEJ to grupa osób, która jest posłana do modlitwy przez wspólnotę kościoła, działająca w posłuszeństwie proboszczowi, kapłanowi i liderowi wspólnoty, są zobowiązani do ciągłego rozwoju duchowego.
Pierwszym wstawiennikiem jest Jezus, On wstawia się za nami.
Wstawiennicy wypraszają potrzebne łaski i dary dla osoby proszącej o modlitwę, a po modlitwie wstawienniczej zobowiązani są do dyskrecji - zerwanie jej przez wstawiennika jest dla niego grzechem ciężkim. Diakonia modlitwy wstawienniczej nie odprawia czarów, a wyprasza łaski u Boga i działa w imię Jezusa Chrystusa i to On ma być w centrum naszego życia i podczas każdej posługi.
DIAKONIA PROROCZA
1Kor 14,5 "Chciałbym, abyście wszyscy mówili językami, ale jeszcze bardziej pragnę, abyście prorokowali..."
Diakonia prorocza posługuje darem poznania i darem proroctwa tj.
słowem proroczym, obrazem, szczególnym natchnieniem od Ducha Świętego, które jest wypowiadane, przekazywane do odpowiedniej grupy osób lub do konkretnej osoby, służy ku budowaniu Kościoła. Szczególnie służy tymi darami podczas modlitwy wspólnotowej, wstawienniczej i Wieczorach Uwielbienia oraz rozeznaje drogę wspólnoty.
DIAKONIA MIŁOSIERDZIA
Łk 6,36 Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny.
Dz. 742 Podaję ci trzy sposoby czynienia miłosierdzia: czyn, słowo i modlitwę.
Celem Diakonii Miłosierdzia jest wysławianie, głoszenie i wypraszanie Miłosierdzia Bożego dla siebie, swoich bliskich, wspólnoty oraz całego świata poprzez szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, odmawianie „Koronki do Miłosierdzia Bożego”, pełnienie dzieł miłosierdzia takich jak pomoc misjom, osobom biednym i potrzebującym, pomoc i lekturę duchową, spełnianie dobrych uczynków poprzez czyn, słowo, modlitwę a także rozpowszechnianie lektury i materiałów Chrześcijańskich zbliżających do poznania Bożej Miłości i Miłosierdzia w trakcie różnych wydarzeń takich jak Wieczory Uwielbienia czy w trakcie innych wydarzeń w których nasza wspólnota bierze udział.
DIAKONIA DZIECIĘCA
Mk 10,14-15 "...Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie..."
Diakonia dziecięca dba o zapewnienie opieki dzieciom członków odnowy podczas spotkań modlitewnych. Dzieci spędzają czas na modlitwie, formacji i zabawie, a raz do roku biorą udział w "Dziecięcym Wieczorze Uwielbienia" wspólnie z parafialną scholką i innymi dziećmi z Giedlarowej i okolic.
DIAKONIA LITURGICZNA
Diakonia liturgiczna to określenie wszystkich tych, którzy swoją posługą przyczyniają się do jak najpiękniejszego przeżycia liturgii i modlitw z nią związanych.
Ponieważ każdy z nas został obdarzony różnymi talentami, realizacja swego powołania po przez posługę w tej diakoni odbywać się może w następujący sposób; W trakcie Eucharystii posługa po przez czytanie czytań, śpiewanie psalmów, czytanie modlitwy wiernych. W ustalonych dniach przed Mszą wspólnie z parafią prowadzenie różańca świętego / koronki. W dniach uroczystych niesienie darów i innych posług z tą diakonią związanych.
DIAKONIA MUZYCZNA
Kol 3,16 "Słowo Chrystusa niech w was mieszka w całym swym bogactwie:
z całą mądrością nauczajcie i napominajcie siebie,
psalmami, hymnami, pieśniami pełnymi ducha,
pod wpływem łaski śpiewając Bogu w waszych sercach."
W myśl zasady „Kto śpiewa ten dwa razy się modli” /św. Augustyn/.
Podstawowym celem istnienia i działalności Diakonii Muzycznej jest upiększanie modlitwy Kościoła oraz pomaganie ludziom w głębszym przeżywaniu i rozumieniu piękna, Eucharystii, Wieczorów Uwielbienia, spotkań modlitewnych, spotkań formacyjnych, spotkań ewangelizacyjnych, wydarzeń diecezjalnych, jak i posługą muzyczną wszędzie tam gdzie nas zaproszą oczywiście o ile zostanie to rozeznane i potwierdzone przez opiekunów wspólnoty.
Diakonia przygotowuje opracowania muzyczne niezbędne do uświetniania liturgii i spotkań modlitewnych, dbając o bogactwo tego repertuaru, uwzględniając tradycje muzyki kościelnej.
Muzyka jest znakomitym sposobem głoszenia Dobrej Nowiny oraz oddawania chwały Bogu.
Członkami Diakonii Muzycznej są przede wszystkim osoby śpiewające, instrumentaliści, obsługa techniczna (sprzęt, akustyka, slajdy).
W Diakonii Muzycznej posługują głównie członkowie wspólnoty z możliwością pomocy osób zaprzyjaźnionych.
Śpiew jest wyrazem ich ogromnej radości, miłości i wdzięczności Panu za otrzymane łaski oraz znakomitym sposobem, aby innych ludzi zbliżyć do Boga.
DIAKONIA ORGANIZACYJNA
„Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich!” (Mk 9, 35)
Diakonia organizacyjna to diakonia do zadań specjalnych, tu posługa realizowana jest poprzez:
- przygotowanie salki, kościoła lub innego miejsca do spotkań wspólnoty, konferencji, spotkań animatorów i innych wydarzeń związanych z życiem wspólnoty;
- w przypadku spotkań formacyjnych dłuższych dodatkowo dbanie o zorganizowanie poczęstunku, posiłku, prac porządkowych;
- w sytuacjach wyjazdowych organizowanie transportu, zakwaterowania, dbanie o bezpieczeństwo wyjeżdzających;
- organizacja spotkań integracyjnych wspólnoty;
- przygotowanie miejsca posługi np. w postaci różnego wystroju, świec, przygotowaniu karteczek z fragmentami Słowa Bożego do rozdawania;
- wspomaganie w posłudze pozostałe diakonie działające we wspólnocie.
DIAKONIA MEDIALNA
W kontekście słów papieża Franciszka, który nazwał Internet „drugim kontynentem” – przestrzenią, gdzie toczy się życie współczesnych ludzi, także w wymiarze duchowym – diakonia medialna ma szczególne znaczenie.
Jej działalność to odpowiedź na wezwanie Kościoła, by być również w obecnym świecie cyfrowym i głosić Ewangelię tam, gdzie przebywają miliony ludzi.
Diakonia ta wykorzystując różne środki i narzędzia medialne, za zadanie ma przede wszystkim głoszenie Słowa i Królestwa Bożego, wzywanie do ciągłego nawracania się, wierząc w Ewangelię.
Jej główne zadania to:
-
ewangelizacja przez media np. tworzenie i rozpowszechnianie treści ewangelizacyjnych w formie tekstów, zdjęć, filmów czy nagrań audio;
-
dla osób poszukujących wspólnot dla siebie lub możliwości skorzystania z posług z nią związanych - dbanie o obecność wspólnoty w przestrzeni internetowej (np. na portalach społecznościowych, stronach internetowych);
-
promocja działań wspólnoty: informowanie o wydarzeniach, rekolekcjach, spotkaniach i akcjach organizowanych przez wspólnotę oraz tworzenie materiałów promocyjnych takich jak plakaty, ulotki, zaproszenia.
STRUKTURA WSPÓLNOTY:
OPIEKUN: ks. Daniel Kin
LIDER: Marek Kuczek
WICELIDER: Magdalena Nicpoń
DIAKONIE I ANIMATORZY :
Wstawiennicza - Magdalena Nicpoń
Prorocka - Anna Kuczek
Miłosierdzia - Katarzyna Wróbel
Dziecięca - Izabela Maruszak
Liturgiczna - Ewa Daź
Muzyczna - Andrzej Wilk
Organizacyjna - Magdalena Józefko
Medialna - Karolina Rozlazły
Przeżywasz trudności w sferze duchowej, psychicznej, emocjonalnej czy fizycznej?
PRZYJDŹ NA MODLITWĘ WSTAWIENNICZĄ !!!
Możesz prosić o uzdrowienie, uporządkowanie relacji, umocnienie w dobrym, pogłębienie wiary, nadziei i miłości, wylanie i rozpalenie darów Ducha Świętego.
Modlitwa wstawiennicza indywidualna nad osobą jest modlitwą zawierzenia Bogu osoby omadlanej i jej konkretnych intencji, z którymi przychodzi, przez osoby modlące się nad nią.
Owoce modlitwy wstawienniczej, takie jak uzdrowienie wewnętrzne, fizyczne, duchowe mogą objawić się w różnym czasie po modlitwie.
Wstawiennicy są posłani do modlitwy przez wspólnotę Kościoła, działają w posłuszeństwie proboszczowi miejsca, kapłanowi wspólnoty i liderowi. Duch Święty może udzielać wstawiennikom swoich charyzmatów, które objawiąją się w trakcie posługi modlitewnej : daru języków, słowa poznania, proroctwa i innych.
Wstawienników obowiązuje tajemnica i dyskrecja.
Do modlitwy wstawienniczej zachęcamy przystępować po spowiedzi w stanie Łaski uświęcającej.
Osoba do kontaktu : Magdalena tel. 695 267 353